Vaikų dantų gydymas

Vaikams pirmiausia išdygsta pieniniai dantukai (maždaug nuo 6 mėn.), kurie vėliau, nuo 5-ių iki12metų, keičiasi į nuolatinius. Daug tėvelių iki šiol mano, kad pieninių dantukų gydyti nereikia, nes jie vis tiek iškris. Anaiptol, labai svarbu suprasti, kad gilumoje po pieniniu dantuku, tame pačiame kaule, yra nuolatinio danties užuomazga. Taigi, netinkama pieninių dantų priežiūra, gali sutrikdyti nuolatinių dantų vystymąsi ir jiems dygstant gali kilti įvairių problemų.

vaiku dantu taisymas

Vaikų dantų gydymas

Dantų ėduonis (kariesas) – viena iš didžiausių dantukų ligų, kuri išsivysto dėl netinkamos burnos priežiūros, todėl dantis valyti reikia pratinti nuo mažumės. Jeigu nesuskubta laiku pasirūpinti vaikų dantukais ir ima skaudėti, vaikas patiria didelį stresą, atsiranda dantų gydymo baimė. Beje, reikia suprasti, kad pūliuojantis pieninis dantukas yra infekcijos židinys. Tai silpnina visą organizmą, nualina imuninę sistemą, nes organizmas privalo nuolatos kovoti su infekcija. Vaikas tampa irzlus, kartojasi dažnos slogos, peršalimai ir panašiai. Taigi – pieninius dantukus gydyti BŪTINA !!!

Dažnai vaikai bijo odontologinių procedūrų, todėl svarbu, kad tėveliai patys dalyvautų vaiko apsilankymo pas odontologą pasiruošime. Derėtų iš anksto vaikams papasakoti, kodėl norite juos nuvesti patikrinti dantukus, paaiškinti, kodėl svarbu išsaugoti sveikus ir tvirtus dantis. Geriausia, jeigu pirmasis vizitas būtų be streso, skirtas tik susipažinimui.

Šiais laikais gydymas yra visai neskausmingas, todėl tikrai nesukels mažyliui blogų prisiminimų. Su vaiku visą laiką bendraujame. Būsimą adatos dūrio vietą mes patepame nuskausminančiu geliu, kvepiančiu vaisiais. Ir tik po to nuskausminame naujausiais saugiais anestetikais. Išvalę ėduonies ertmę, dantukus atstatome įvairių spalvų plombomis, todėl vaikams visas vizitas yra lyg žaidimas.

Vaikui augant ima dygti ir nuolatiniai dantys, kurių priežiūra taip pat labai svarbi. Kad apsaugoti tik ką išdygusius nuolatinius krūminius dantis, mes siūlome juos dengti silantais. Silantai – tai hermetizuojančios medžiagos, kuriomis padengiamos gilios dantų vagelės, kad jose nesikauptų bakterijos sukeliančios ėduonį. Sukietėjęs silantas vagelėje sudaro danties apsaugą, o sudėtyje esantis fluoras stiprina emalį. Procedūra trunka vos keletą akimirkų, be skausmo, tad mažieji pacientai nespės suirzti ir pavargti.

Comments are closed