Paslaugos

Estetinis plombavimas – tai minimaliai invazyvus odontologijos metodas, kuris  taikomas norint atstatyti nudilusius, nuskilusius, pakeitusius spalvą, ėduonies pažeistus dantis, norit pagražinti dantų formą ir kt. Estetinio plombavimo metu dantys plombuojami sluoksniais, atkuriant natūralią danties spalvą, formą, dydį, skaidrumą, blizgesį.

Estetinis plombavimas - Šypsena Jums!

Natūralus dantis susideda iš emalio ir dentino. Jie skiriasi savo spalva, kietumu, skaidrumu. Todėl atliekant tiesiogines dantų restauracijas gydytojas  tiksliai sluoksnis po sluoksnio atkuria danties audinius. Taip sukuriama natūralaus danties kopija, atstatant danties formą ir anatomines struktūras, danties dydį, mikroreljefą, skaidrumą, ir blizgesį. Taisyklinga dantų anatomija svarbi ne tik grožiui, bet ir kramtymo funkcijai palaikyti.

Atliekant tiesiogines restauracijas stengiamasi maksimaliai išsaugoti kuo daugiau sveikų danties audinių. Tai tausojantis gydymas, nes pašalinami tik pažeisti, gadinantys estetinį vaizdą audiniai. Dantys išsaugomi gyvybingi.M1_A12_G3_SYR_A2

Estetiniam plombavimui naudojamos medžiagos – kompozitai yra artimos natūraliems dantų audiniams. Jos išsiskiria itin geromis fizinėmis ir mechaninėmis ypatybėmis: mažu susitraukimo koeficientu, mažu pralaidumu terminiams dirgikliams, dideliu atsparumu dantį veikiančioms jėgoms kramtant, atitinka aukščiausius estetinius reikalavimus.

Šiuolaikiniai gydymo metodai ir naudojamos medžiagos- leidžia funkcionaliai ir estetiškai atkurti ir krūminius dantis, jų kramtomąjį paviršių – prarastas anatomines struktūras – kauburus, vageles. Atkurti prarastą danties vainiko aukštį. Tai saugo dantis nuo nudilimo, užkerta kelią sąkandžio žemėjimui, kramtymo efektyvumo mažėjimui, nes taisyklinga dantų anatomija svarbi ne tik grožiui, bet ir kramtymo funkcijai palaikyti.

Konsultacijos metu yra įvertinamas  procedūros sudėtingumas, t.y.  restauruojamų dantų skaičius, pažeidimų dydis, jų šalinimo eiga bei paciento lūkesčiai. Vieno apsilankymo metu dažniausiai restauruojama iki 6 dantų, todėl jau po vieno vizito galima džiaugtis nuostabia šypsena.

Mouth checkup

Po estetinio plombavimo ypač svarbu tinkamai prižiūrėti dantis. Laikytis įprastų burnos higienos taisyklių, taip pat naudoti minkštą dantų šepetėlį, valytis pasta neturinčia abrazyvinių medžiagų. Viso to laikydamiesi užtikrinsite ilgesnį dantų paviršiaus blizgesio efektą bei nesuardysite plombuoto danties reljefo. Taip pat rekomenduojama per metus 1-2 kartus atlikti profesionalios burnos higienos ir plombuotų dantų poliravimo procedūras.

Estetinio plombavimo privalumai:

  • Estetiška ir natūrali restauracijos išvaizda
  • Restauracijai atlikti dažniausiai užtenka vieno ar kelių vizitų
  • Sustiprina pažeistą dantį
  • Išsaugoma daugiau sveikų danties audinių nei protezuojant
  • Kartais gali būti kaip ortodontinio gydymo(dantų tiesinimo breketais) ar protezavimo alternatyva
  • Nuskilusę restauraciją galima lengvai ir greitai pakoreguoti vieno vizito metu
  • Nedidelė kaina

Estetinio plombavimo trūkumai:

  • Plombinių medžiagų nusidėvėjimas yra maždaug tris keturis kartus greitesnis, nei natūralaus danties
  • Plombinės medžiagos labiau kaupia apnašą, todėl rekomenduojama 1-2 kartus per metus atlikti restauracijų poliravimą
  • Plombinės medžiagos kietinant šviesa traukiasi, todėl  ilgainiui gali atsirasti restauracijų pigmentacija, pralaidumas, atsisluoksniavimas

Burnos higiena – labai svarbi dantų  priežiūros dalis. Tačiau dauguma mūsų dantų valymui skiria per mažai dėmesio – valo dantis nereguliariai ar paskubomis. Todėl ilgainiui pradeda kauptis dantų apnašas, o jo nepašalinus prasideda dantenų uždegimas, kurio pagrindiniai požymiai yra dantenų paraudimas, patinimas, kraujavimas, jautrumas ir nemalonus burnos kvapas. Nenuvalius minkšto apnašo prasideda jo mineralizacija ir taip susiformuoja dantų akmenys.

Smiling Lips

Profesionalios burnos ertmės  higienos metu akmenys yra nuvalomi ultragarsiniu skaleriu, o giliau esantys rankiniu būdu specialiais instrumentais. Naudojant Air-flow sistemą šalinamas apnašas. Tai puikus ir neskausmingas būdas nuvalyti tabako, kavos bei arbatos apnašoms. Air Flow – tai stipri oro, vandens ir sodos miltelių srovė, kuri nukreipiama i danties paviršių. Tokiu būdu greitai, neskausmingai ir efektyviai nuvalomas dantų apnašas net sunkiausiai prieinamose vietose.

Nuvalius apnašą ir akmenis, dantys poliruojami specialiais šepetėliais bei pastomis. Esant poreikiui uždedama fluoro aplikacija, pacientai mokomi taisyklingos burnos priežiūros.

Po profesionalios burnos ertmės higienos džiaugsitės gaivumo ir švaros pojūčiu burnoje.

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai viena labiausiai paplitusių ir paprasčiausių estetinės odontologijos procedūrų, suteikianti galimybę  džiaugtis baltesniais dantimis ir gražesne šypsena.

download

Kokios yra dantų spalvos pakitimo priežastys?

Dantų spalva keičiasi dėl daugelio priežasčių:  amžiaus, dažančių produktų vartojimo( kavos, arbatos, tabako, raudono vyno), įtakos turi paveldimumas, antibiotikų( tetraciklino) vartojimas, dantų traumos, per didelis fluoro kiekis, po endodontinio gydymo.

Dantų balinimo būdai.

Dantų balinimas odontologijos klinikoje. Tiems, kurie siekia greito efekto be jokių pastangų, siūlomas ofisinis dantų balinimas. Procedūra trunka apie valandą. Jos metu dantys padengiami specialiu stipriai veikiančiu balinimo geliu, kuris aktyvinamas šviesa.. Geresnių rezultatų pasiekiama atlikus 2 – 3 balinimo procedūras.

Dantų balinimas namuose. Pasirinkus šį balinimo būdą, gydytojas odontologas nuima dantų atspaudus, pagal kuriuos yra padaromos individualios dantų kapos. Jos užpildomos balinamuoju geliu,  belieka užsidėti kapas ant dantų ir laikyti jas 3 -8 val. per parą. Balinimo laikas priklauso nuo naudojamos medžiagos stiprumo. Gelis iš kapų neišteka, nes jos tvirtai priglunda prie dantų. Rezultatai matomi jau po 7 dienų, bet geriausias efektas bus pasiektas dantis balinant 10 dienų.

sypsena

Negyvų dantų balinimas. Tokie dantys įprastais balinimo būdais neišbala. Jie balinami iš vidaus, į danties vainiką įšvirkščiant specialios balinimo medžiagos.Prieš procedūrą negyvi dantys yra patikrinami, ar kanalas sugydytas taisyklingai, kad nekiltų įvairių komplikacijų.

Nuo ko priklauso balinimo efektyvumas?

Dantų balinimo efektas visada yra individualus. Tai priklauso nuo danties struktūros, emalio storio, pigmento rūšies, naudotos balinimo sistemos.  Po balinimo procedūros dantys visada pašviesėja ir visada bus šviesesni nei buvo anksčiau. Po dantų balinimo tęskite įprastą dantų higieną – valykite dantis du kartus per dieną šepetėliu ir tarpdančių siūlu. Nepamirškite, kad rūkymas, kava, arbata, raudonas vynas, dažnai juos vartojant, palaipsniui mažins Jūsų dantų baltumą.

Ar visada galima balinti dantis?

Dantų balinimas nerekomenduojamas asmenims iki 18 metų, nėštumo ir žindymo metu, esant dantenų uždegimui, periodontitui, esant dantų audinių pažeidimams. Svarbu žinoti, jog vainikėliai ir plombos balinimo metu nebąla, todėl juos gali tekti keisti ar koreguoti, kad atitiktų balintų dantų spalvą.

Vaikų dantų gydymas

Vaikams pirmiausia išdygsta pieniniai dantukai (maždaug nuo 6 mėn.), kurie vėliau, nuo 5-ių iki12metų, keičiasi į nuolatinius. Daug tėvelių iki šiol mano, kad pieninių dantukų gydyti nereikia, nes jie vis tiek iškris. Anaiptol, labai svarbu suprasti, kad gilumoje po pieniniu dantuku, tame pačiame kaule, yra nuolatinio danties užuomazga. Taigi, netinkama pieninių dantų priežiūra, gali sutrikdyti nuolatinių dantų vystymąsi ir jiems dygstant gali kilti įvairių problemų.

vaiku dantu taisymas

Dantų ėduonis (kariesas) – viena iš didžiausių dantukų ligų, kuri išsivysto dėl netinkamos burnos priežiūros, todėl dantis valyti reikia pratinti nuo mažumės. Jeigu nesuskubta laiku pasirūpinti vaikų dantukais ir ima skaudėti, vaikas patiria didelį stresą, atsiranda dantų gydymo baimė. Beje, reikia suprasti, kad pūliuojantis pieninis dantukas yra infekcijos židinys. Tai silpnina visą organizmą, nualina imuninę sistemą, nes organizmas privalo nuolatos kovoti su infekcija. Vaikas tampa irzlus, kartojasi dažnos slogos, peršalimai ir panašiai. Taigi – pieninius dantukus gydyti BŪTINA !!!

Dažnai vaikai bijo odontologinių procedūrų, todėl svarbu, kad tėveliai patys dalyvautų vaiko apsilankymo pas odontologą pasiruošime. Derėtų iš anksto vaikams papasakoti, kodėl norite juos nuvesti patikrinti dantukus, paaiškinti, kodėl svarbu išsaugoti sveikus ir tvirtus dantis. Geriausia, jeigu pirmasis vizitas būtų be streso, skirtas tik susipažinimui.

Šiais laikais gydymas yra visai neskausmingas, todėl tikrai nesukels mažyliui blogų prisiminimų. Su vaiku visą laiką bendraujame. Būsimą adatos dūrio vietą mes patepame nuskausminančiu geliu, kvepiančiu vaisiais. Ir tik po to nuskausminame naujausiais saugiais anestetikais. Išvalę ėduonies ertmę, dantukus atstatome įvairių spalvų plombomis, todėl vaikams visas vizitas yra lyg žaidimas.

Vaikui augant ima dygti ir nuolatiniai dantys, kurių priežiūra taip pat labai svarbi. Kad apsaugoti tik ką išdygusius nuolatinius krūminius dantis, mes siūlome juos dengti silantais. Silantai – tai hermetizuojančios medžiagos, kuriomis padengiamos gilios dantų vagelės, kad jose nesikauptų bakterijos sukeliančios ėduonį. Sukietėjęs silantas vagelėje sudaro danties apsaugą, o sudėtyje esantis fluoras stiprina emalį. Procedūra trunka vos keletą akimirkų, be skausmo, tad mažieji pacientai nespės suirzti ir pavargti.

Dantų kanalų gydymas

Dantų kanalų gydymas reikalingas, kai kanalo viduje esanti pulpa(dantį maitinančių kraujagyslių ir nervų pluoštas) yra uždegiminė ar infekuota. Uždegimas ar infekcija šaknies kanale gali kilti dėl įvairių priežasčių: gilaus ėduonies, danties įskilimų, traumų ir kt. Jei kilęs uždegimas ar infekcija negydomi, tuomet pradeda dantį skaudėti ar jis gali supūliuoti. Jei kanalai negydomi, bakterijos patenka į aplinkinius audinius per šaknies viršūnę ir sukelia aplinkinių audinių uždegimą. Ilgainiui apie infekuotą dantį tirpsta žandikaulio kaulas, formuojasi židinys. Pagrindiniai požymiai, kad reikalingas endodontinis gydymas, yra skausmas, ilgai trunkantis jautrumas karščiui ar šalčiui, jautrumas prisilietimui ir kramtymui, skausmas be priežasties, danties spalvos pakeitimas, dantenų patinimas. Tačiau gali būti atvejų, kai nebūna jokių simptomų.

Dantų kanalų gydymas

Gyd. odontologui nustačius, jog reikalingas endodontinis gydymas,  iš danties kanalų šalinami infekuoti audiniai, kanalai platinami, formuojami ir plombuojami specialiomis plombinėmis medžiagomis. Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanaluose ir apsaugoti aplinkinius audinius nuo infekcijos. Naudojant šiuolaikinius gydymo būdus ir medžiagas galima atlikti sėkmingą kanalų gydymą.

Po endodontinio gydymo, reikia kuo greičiau atstatyti danties vainiką(restauracijos tipas parenkamas atsižvelgiant į likusių danties audinių kiekį), nes pilnai neatstatytas dantis yra jautrus lūžiui. Parinkus tinkamą restauraciją, toks dantis funkcionuoja kaip natūralus dantis.

Protezavimas

Dantų protezavimas pacientams leis išvengti prastos estetinės išvaizdos, kalbos defektų, sugrąžins natūralią kramtymo funkciją, be to, neleis dėl dantų trūkumo išsivystyti žandikaulių patologijoms.
Ne visiems pavyksta Išsaugoti savus dantis. Dėl įvairių patirtų traumų, smarkių pažeidimų, nusidėvėjimo ir kitų dalykų kartais atkurti danties plombinėmis medžiagomis neįmanoma.

protezavimasDantų protezavimui naudojamos restauracijos yra tvirtos, ilgaamžės ir patogios, todėl tuo atveju, jeigu yra prarasta nemaža dalis danties audinio, dantis nulūžęs, jo ar kelių dantų nėra, defektus sėkmingai galima ištaisyti dantų protezais.

Dantų protezai gali būti  bemetalės keramikos, metalo keramikos, tiltiniai protezai, protezai ant implantų, plokštelės, sudėtingi lanko atraminiai protezai.

Bemetalės keramikos dantų protezai dažniausiai naudojami priekinių dantų protezavimui. Jie pagaminti iš porceliano, yra laidūs šviesai, todėl atrodo ypač natūraliai.

Comments are closed