Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai viena labiausiai paplitusių ir paprasčiausių estetinės odontologijos procedūrų, suteikianti galimybę  džiaugtis baltesniais dantimis ir gražesne šypsena.

Kokios yra dantų spalvos pakitimo priežastys?

Dantų spalva keičiasi dėl daugelio priežasčių:  amžiaus, dažančių produktų vartojimo( kavos, arbatos, tabako, raudono vyno), įtakos turi paveldimumas, antibiotikų( tetraciklino) vartojimas, dantų traumos, per didelis fluoro kiekis, po endodontinio gydymo.

Tooth-Whitening-before-and-after-300x105

Dantų balinimo būdai.

Dantų balinimas odontologijos klinikoje. Tiems, kurie siekia greito efekto be jokių pastangų, siūlomas ofisinis dantų balinimas. Procedūra trunka apie valandą. Jos metu dantys padengiami specialiu stipriai veikiančiu balinimo geliu, kuris aktyvinamas šviesa.. Geresnių rezultatų pasiekiama atlikus 2 – 3 balinimo procedūras.

Dantų balinimas namuose. Pasirinkus šį balinimo būdą, gydytojas odontologas nuima dantų atspaudus, pagal kuriuos yra padaromos individualios dantų kapos. Jos užpildomos balinamuoju geliu,  belieka užsidėti kapas ant dantų ir laikyti jas 3 -8 val. per parą. Balinimo laikas priklauso nuo naudojamos medžiagos stiprumo. Gelis iš kapų neišteka, nes jos tvirtai priglunda prie dantų. Rezultatai matomi jau po 7 dienų, bet geriausias efektas bus pasiektas dantis balinant 10 dienų.

Negyvų dantų balinimas. Tokie dantys įprastais balinimo būdais neišbala. Jie balinami iš vidaus, į danties vainiką įšvirkščiant specialios balinimo medžiagos.Prieš procedūrą negyvi dantys yra patikrinami, ar kanalas sugydytas taisyklingai, kad nekiltų įvairių komplikacijų.

Nuo ko priklauso balinimo efektyvumas?

Dantų balinimo efektas visada yra individualus. Tai priklauso nuo danties struktūros, emalio storio, pigmento rūšies, naudotos balinimo sistemos.  Po balinimo procedūros dantys visada pašviesėja ir visada bus šviesesni nei buvo anksčiau. Po dantų balinimo tęskite įprastą dantų higieną – valykite dantis du kartus per dieną šepetėliu ir tarpdančių siūlu. Nepamirškite, kad rūkymas, kava, arbata, raudonas vynas, dažnai juos vartojant, palaipsniui mažins Jūsų dantų baltumą.

Ar visada galima balinti dantis?

Dantų balinimas nerekomenduojamas asmenims iki 18 metų, nėštumo ir žindymo metu, esant dantenų uždegimui, periodontitui, esant dantų audinių pažeidimams. Svarbu žinoti, jog vainikėliai ir plombos balinimo metu nebąla, todėl juos gali tekti keisti ar koreguoti, kad atitiktų balintų dantų spalvą.

Comments are closed