Kaip išvengti blogo burnos ertmės kvapo

 Kaip išvengti blogo burnos ertmės kvapo

 

Rūpinatės dėl blogo burnos kvapo? Jūs toks nevienas. Blogas kvapas iš burnos yra dažna problema, galinti neigiamai įtakoti jūsų socialinį gyvenimą. Laimė yra būdų paprastai ir efektyviai atsikratyti šio nemalonaus pojūčio.

1. Dažniau valykite dantis ir skalaukite burną
Viena iš pagrindinių blogo kvapo priežasčių yra prasta burnos ertmės higiena. Tinkamai nenuvalius dantų ant jų ima kauptis apnašos – lipnios sankaupos ant dantų paviršių, kuriose kaupiasi bakterijos. Tarp dantų likęs maistas taip pat prisideda prie šios problemos. Dantis turėtumėte valyti bent du kartus per dieną ir kasdien skalauti. Tik nepersistenkite. Per stipriai valydami galite pažeisti dantų emalį, o dėl to jūsų dantys pasidarytų labiau pažeidžiami ėduonies.

blogas kvapas2. Valykite liežuvį.
Ant liežuvio paviršiaus kaupiasi blogą kvapą sukeliančios bakterijos. Norėdami jas pašalinti, švelniai valykite liežuvį dantų šepetuku. Kai kuriems žmonėms dantų šepetukai yra per dideli, kad galėtų su jais patogiai pasiekti nugarinę liežuvio pusę. Tokiu atveju pabandykite naudoti specialų liežuvio valiklį, kad kokybiškai pašalinti bakterijas, maisto likučius ir mirusias ląsteles nuo liežuvio paviršiaus.

3. Venkite maisto, kuris blogina burnos kvapą.
Svogūnai ir česnakai yra pagrindiniai kenkėjai. Deja, pavalgius svogūnų arba česnakų, dantų valymas nepadeda, nes juose esančios lakios medžiagos patenka į kraujotaką ir nukeliauja į plaučius, o iš ten jas iškvepiate. Vienintelis būdas to išvengti yra nevalgyti česnakų ir svogūnų prieš jums svarbius susitikimus.

4. Meskite rūkyti
Blogas burnos kvapas yra tik viena iš daugelio priežasčių mesti rūkyti. Rūkymas kenkia dantenų audiniams ir skatina dantų tamsėjimą. Jis taip pat padidina riziką susirgti burnos vėžiu. Vaistinėje, be recepto, parduodami nikotino pleistrai gali padėti numalšinti norą rūkyti. Jeigu jums reikia šiek tiek pagalbos, pasitarkite su gydytoju apie receptinius vaistus arba rūkymo nutraukimo programas, kurios gali padėti atsisakyti tabako visam laikui.

5. Išsiskalaukite burną
Burnos skalavimo skysčių naudojimas padeda apsisaugoti nuo blogo burnos kvapo. Be to antibakteriniai burnos skalavimo skysčiai suteikia papildomą apsaugą, sumažindami bakterinių apnašų susidarymą. Burnos skalavimas paprastu vandeniu po valgio, taip pat padeda atgaivinti burnos kvapą ir pašalina dalį maisto likučių.

6. Atsisakykite saldainių po valgio ir geriau kramtykite gumą.
Saldainiai skatina bakterijų dauginimąsi burnoje ir taip prisideda prie blogo kvapo problemos. Vietoje to, kramtykite gumą be cukraus. Guma stimuliuoja seilių išsiskyrimą, o tai yra natūralus burnos apsauginis mechanizmas nuo apnašų ir jų produkuojamų rūgščių, kurios sukelia ėduonį ir blogą kvapą.

7. Stenkitės, kad dantenos būtų sveikos
Sergant dantenų ligomis – gingivitu, parodontoze, blogas burnos kvapas yra nuolatinis palydovas. Todėl reguliariai lankykitės pas gyd. odontologą.

8. Susirūpinkite burnos sausumu.
Seilių trūkumas skatina ėduonies susidarymą ir tai įtakoja blogo burnos kvapo atsiradimą. Jeigu jūsų burna yra išdžiūvusi, dienos metu gerkite pakankamai vandens. Kramtykite gumą be cukraus arba čiulpkite ledinukus be cukraus, jie skatina seilių susidarymą. Jeigu oras yra sausas, naktį naudokite drėkintuvą. Jeigu jūsų burna yra vis tiek labai sausa, pasikonsultuokite su savo odontologu arba šeimos gydytoju. Išdžiūvusi burna yra keleto vaistų šalutinis poveikis.

Comments are closed