Kasdieniniai įpročiai žalingi jūsų dantims

Kasdieniniai įpročiai žalingi jūsų dantims

 Jūs valgote, užkandžiaujate, geriate įvairius gėrimus, tačiau ar bent kada susimąstėte apie jų poveikį savo dantims? Gali būti, kad net neįsivaizduojate kaip maistas, gėrimai ir įvairūs žalingi įpročiai gali pakenkti jūsų spindinčiai šypsenai.

blogi iprociai

Cukraus poveikis dantims
Cukrus yra didžiausias jūsų dantų priešas. Kuo ilgiau jis yra jūsų burnoje, tuo blogiau. Cukrus yra maisto šaltinis bakterijoms, esančioms burnos ertmėje. O tos bakterijos gamina rūgštį, kuri ardo dantų emalį. Todėl venkite tokio maisto kaip želė saldainiai, karamelė, nes jie užsilaiko ant dantų paviršiaus. Panašų poveikį daro ir džiovinti vaisiai, tokie kaip razinos, datulės. Geriau valgykite šviežius vaisius.

Gėrimų poveikis dantims
Gazuoti gėrimai yra kenksmingi jūsų dantims, nesvarbu ar su cukrumi, ar becukriai. Gazuotas vanduo taip pat yra kenksmingas dėl savo rūgštingumo, taip pat sultys su papildomu cukrumi. Alkoholis, netgi taurė vyno, taip pat sukuria rūgštinę terpę burnos ertmėje ir gali skatinti dantų erozijas. Taip pat, alkoholis mažina seilių išsiskyrimą, o seilės juk padeda pašalinti apnašų sankaupas nuo dantų paviršiaus. Kuo mažiau apnašų, tuo mažiau rizikos, kad bakterinės rūgštys sukels ėduonį. Tarp valgių skalaukite burną vandeniu.

Kiti pavojai dantims
Jeigu dantimis atidarinėjate butelius, nuimate rūbų etiketes arba atidarote plastikinius maišelius, kuo greičiau nustokite taip daryti. Rūkoriai taip pat turėtų pagalvoti apie tai, kaip jų įpročiai įtakoja burnos sveikatą. Rūkant tamsėja dantys, taip pat yra didesnė tikimybė susirgti burnos ertmės vėžiu. Kramtomasis tabakas yra dar blogesnis dalykas, todėl, kad kancerogenai turi tiesioginį kontaktą su dantenomis ir minkštaisiais audiniais.

Comments are closed